Massale besmettingen Nederlanders in Oostenrijk ondanks prikken, 2G en lockdown voor ongevaccineerden
Bijna duizend Nederlanders die onlangs in Oostenrijk zijn geweest, hebben positief getest op het coronavirus. Daarmee is Oostenrijk het land waaruit Nederlanders de afgelopen tijd het vaakst met een coronavirus onder de leden zijn teruggekeerd.
Of ze die besmetting ook daadwerkelijk in het Alpenland hebben opgelopen, is onduidelijk. Uit cijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) blijkt dat 964 mensen die afgelopen week positief testten in de twee weken daarvoor Oostenrijk hadden bezocht voor een wintersportvakantie. Dat is 15,8 procent van alle besmettingen die tussen 27 december en 3 januari tot een ander land zijn herleid.
Frankrijk en België
Frankrijk, ook een populaire ski- en snowboardbestemming, volgt op plaats twee met 740 geconstateerde gevallen. Daarna komen België, waar 682 mensen waren geweest die later besmet bleken, Duitsland (669 gevallen) en Spanje (605 gevallen).
Aan Italië hadden 339 besmette mensen nog in de laatste veertien dagen een bezoek gebracht.
Hoe kan het nu dat al die Nederlanders besmet zijn geraakt tijdens #wintersport in Oostenrijk? Daar zijn drie prikken verplicht, is er een systeem van 2G en geldt een lockdown voor ongevaccineerden. Geeft toch weer te denken over de zogenaamde “effectiviteit” van de maatregelen.
— Raisa Blommestijn (@rblommestijn) January 4, 2022